Ankara Anlaşmasında, uzun bekleme süresinden dolayı mağdur olanlardan sıklıkla email almaktayım. Önceki blog yazımda bahsettiğim üzere, şüpheli dosyaların yeniden incelenmesinden dolayı, normal dosyalarda tabiri yerinde ise, yaprak kıpırdamıyor.

Memurların büyük çoğunluğu, Ağustos ayı ortasından itibaren 1-2 yıl önceki şüpheli başvuruları incelemeye başladığı için, normal dosyalarda mesai harcayan memur neredeyse yok. Bu durum, Nisan hatta Mart ayında başvuran çok sayıda kişinin dosyasının sonuçlanması için bir kaç ay daha bekleyeceği şeklinde yorumlanabilir.

Umarım, bekleme süresi, 2009 öncesinde olduğu gibi yıllarla ifade edilmeye yeniden başlanmaz.

 


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

0 yorum

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.