1989’dan bu yana İngiliz Vize ve Göçmenlik Sistemi’nin içinde aktif rol oynayan birisi olarak, sadece vize başvurularının hazırlanması sürecinde değil, başvuruların sonuçlanmasına kadar süreci titizlikle takip ediyorum. Vize reddine karşı açılan davalarda, çok sayıda müvekkilim adına dosyaları hazırlama ve yasal süreçlerde müdahil olma deneyimine sahibim.

Vize başvurusu süreci, benim için ameliyat masasına yatan bir hastaya müdahale etmek kadar hassas bir süreç. Çünkü, birçok müvekkilim için vize almak hayati önem taşıyor. Dosyada haksız bir vize reddi veya mağduriyet olduğuna inandığım zamanlarda, itiraz sürecini başlatmaktan ve gerektiğinde dosyayı Avrupa Adalet Divanına kadar taşımaktan çekinmiyorum.

Müvekkilim olmak isteyen birçok kişi, vize başvurularındaki başarı oranımı merak ediyor. Vizesi red edilen hiçbir müvekkilime ‘başının çaresine bak’ demedim ve sonuca ulaşana kadar itiraz sürecini bizzat takip ettiğim için, meslek hayatımda %99 gibi çok yüksek bir başarı oranı elde ettim.

Özel uzmanlık alanlarım halen uzatım başvuruları devam eden Ankara Anlaşması (ECAA) vizeleri, çalışma izni ve Self Sponsorluk Vizeleri, evlilik vizeleri, vize retlerine karşı açılan itiraz davaları, AB hukukuyla ilgili olan Altın Vize (Golden Visa), Malta ve Dominika çifte vatandaşlık programlarıdır.

Son 15 yıldır Londra merkezli GARTH COATES AVUKATLIK OFISI firmasında, AB hukukunda uzman olarak Türkçe konuşan müşterilere hizmet veriyorum ve itiraz mahkemelerinde ve yüksek mahkemede açılan davalar için itiraz dosyalarını hazırlıyorum.

Her gün yüzlerce e-posta ve onlarca telefon alıyorum ve çok yoğun iş ortamında müvekkillerim dışındakilere yardımcı olacak zaman bulamıyorum. Müvekkilim olmayan ve ücretsiz bilgi almak isteyenlere, Türkçe konuşan toplum için hazırladığım vizesizdünya blog sayfalarını takip etmelerini tavsiye ederim.

Profesyonel hizmetlerimden yararlanmak isteyenler, tamerf@garthcoates.com e-posta adresinden bana ulaşabilirler. Ancak, bu e-posta sadece müvekkil olan veya müvekkil olmayı planlayan kişilere yöneliktir ve hukuki danışmanlık amacı taşımamaktadır.

Gereksiz zaman kayıplarını önleyerek kendi müvekkillerime karşı olan sorumluluklarımı zamanında yerine getirebilmemde yardımcı olan siz değerli takipçilerime teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

Tamer Ulay


Yazarın İngiliz Yüksek Mahkemesinde veya doğrudan İçişleri Bakanlığı ile varılan uzlaşmalarla başarıyla tamamlanan belli başlı dava dosyaları:

ÇİÇEKLİ DOSYASI
Aydoğdu davasına karşı açılan Çiçekli davası sonucunda, davacı Erdoğan Çiçekli davayı kazanmış ve tazminat alması sağlanmıştır

AKTUNCA DOSYASI
Trafik suçlarından dolayı verilmeyen kalıcı oturma iznine konu olan ilgili yönetmeliğin iptali sağlanmıştır

VOLKAN DOSYASI
Türk vatandaşlarına verilen haksız 10 yıl giriş yasağının iptali sağlanmıştır.

ERBİL DOSYASI
Haksız kalıcı oturma izni yasağının kaldırılması sağlanmıştır.

KAPLAN VE INCE DOSYALARI
Ankara Anlaşması vizelerinde, potansiyel müşteri mektubu ve iş planı hazırlama zorunluluğunun iptali sağlanmıştır

CEKINCE DOSYASI
Ankara Anlaşması vizesinde, İngiltere’de belli bir süre yaşama zorunluluğu ve kurulan işin İngiltere’de gerekli olması koşulunun iptali sağlanmıştır.