İngiltere’de adli tatil başladığı için mahkeme dosyalarımız konusunda bir yoğunluk yaşamıyoruz ancak özellikle Türkiye’den yaz aylarında gelmek isteyenlerin vize işlemlerinden kaynaklanan yoğunluk aynen devam ediyor.

Firmamızda çalışan arkadaşlarımızın bir kısmı yıllık izinlerini kullandı ancak özellikle Türkçe bilen ekibimiz henüz yıllık iznini kullanmadı. Türkçe bilen ekipteki avukat arkadaşlarımızın, yıllık izne çıkmadan önce ellerindeki dosyaları tamamlamaları gerektiği için, vizesiz dünya bloğumuza yeterine zaman ayıramıyoruz, bunun için özür diliyoruz. Tabii ki, firmamıza başvurup profesyonel destek isteyen müvekkillerimizin isteklerine öncelikle olarak yanıt vermek zorundayız ve vizesiz dünya’daki gönüllü çalışmalarımız yaz dönemi boyunca zorunlu olarak aksayabilecek. Bunun için tekrar özür diliyoruz.

Merak edenler için, şu anda Ankara Anlaşmasında Şubat 2013 sonundaki dosyalar inceleniyor.

Önemli gelişmeler olduğunda bloğumuzda yer vermeye devam edeceğiz.

 


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.