Hukuk firmasındaki Türk çalışanlar olarak, tatil boyunca ara verdiğimiz haberlerimize, Ramazan bayramından sonra devam edeceğiz. Yeni haberlerimiz arasında, yüksek mahkemede Ankara Anlaşmasında kazandığımız çok yeni ve önemli bir dava üzerine haberimiz olacak. Ankara Anlaşmasında son 8 aydır çok ciddi red oranlarından dolayı sürekli eleştirilen bakanlık memurları, yüksek mahkemedeki zaferimiz sonrasında artık kararlarını daha dikkatli ve olumlu vermeye başladılar. Bunun üzerinde bayram sonrasında gerekli açıklamalarda bulunacağım.

Ayrıca, AB ülkelerine göçlerin artık tersine döndüğü ortalıkta çok konuşulmaya başlandı. Eskiden Afrika’dan AB’ye kaçak göç yaşanırken, şimdi AB’den Afrika’ya kaçak göçler haberlere yansımaya başladı. Bu konudaki ilginç haberleri sizinle paylaşacağım.

Vatandaşlarımızı çokça ilgilendiren Ankara Anlaşması vizelerinde olumlu haberlerim de olacak.

Eş vizelerinde, insan haklarını çiğnemek uğruna, son zamanlarda bakanlık tarafından verilen haksız kararlara da yer vereceğim.

Şimdiden tüm okurlarımızın mübarek Ramazan bayramını kutluyor, insanlığa hayır vesile etmesini diliyorum.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.