Geçen yıl bizzat göçmenlik bakanı “immigration minister” tarafından açıklandığı üzere, Post Study Work vizesi, 6 Nisan 2012 tarihi itibarıyla tarihe karışıyor. Bu vize ile, İngiltere’de yüksek eğitimden mezun olan yabancılara, 2 yıla kadar kendi işini yapma ve/veya bir yerde çalışma hakkı veriliyordu.

Post Study Work vizesi, bugüne kadar onbinlerce yabancı öğrenciye mezuniyetlerinden sonra iş tecrübesi edinme olanağı sağlıyordu.

Post Study Work vizesinden yararlanmak isteyenlerin, vize tamamen kaldırılmadan önce, en geç 5 Nisan 2012 tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

Post Study Work vizesinin yerine, yılda sadece 1000 kişilik kotaya sahip, TIER 1 Graduate Entrepreneur vizesi uygulamaya alınacak. Bu yeni vize türü, İngiltere’de iş kurmak için çok parlak fikirleri olan yeni mezun durumdaki yabancı öğrencileri kapsayacak.

Türk Vatandaşları ise, bu yeni vize yerine, doğrudan daha avantajlı olan Ankara Anlaşması vizesine başvurmaları mantıklı olacaktır.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.