Parası olana zaten bütün Dünya açık demeyin. Göçmenlik hukuku üzerine çalışmaya başladığım ilk günden bu güne, parası ve ünü olup da, vize kuyruklarında bekleyen ve vize memurunca geri çevrilen çok kişiye şahit oldum. Sadece Türkiye’deki ünlü veya zenginler değil, tüm dünyanın tanıdığı ünlü bir Hollywood yıldızı’nın Home Offıce tarafından geri çevrildiğine de şahit oldum.

Ancak bunların hiçbiri bir gerçeği değiştirmiyor. Parası olan, olmayana göre her zaman daha şanslı.

Kanada QUEBEC eyaletinin, parası olan yatırımcılara kapıyı sonuna kadar açması bunun en belirgin örneği.

Eğer, toplam değeri 1,600,000 kanada doları tutarında mal varlığınız varsa, Kanada’ya göçmen olarak gidebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Kanada’da yatırım yapmanız.

1,600,000 Kanada Dolarım varsa neden Kanada’ya gideyim, diye düşünebilirsiniz. Durum bildiğiniz gibi değil. Kanada vatandaşlığı, dünyanın bir çok ülkesine vizesiz seyahat olanağı sağlıyor ve dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahip olan Kanada genel sağlık sigortasından ücretsiz yararlanma olanağı veriyor. Dahası, ABD’de çalışmak isteyenlere daha kolay koşullarda çalışma olanağı veriyor.

Fırsattan yararlanmak için paranızın hepsini Kanada’ya götürmeniz gerekmiyor. Size iki seçenek sunuluyor:

1- Yatırım Seçeneği
En az 800 bin Kanada dolarını, 5 yıl ve 3 ay süresince Kanada Göçmen Fonu’na sıfır faizle yatırabilirsiniz. Paranızın tamamını 5 yıl 3 ay sonra kesintisiz geri alırsınız.

2- Banka Kredisi
Eğer 800 bin kanada dolarını, 5 yıl gibi uzun bir süre bir yere bağlamak istemezseniz, sadece 180 bin Kanada Doları geri dönüşümsüz ödeme yaparak, bir Kanada bankasının sizin adınıza Göçmen Fonu’na gerekli 800 bin Kanada Doları’nı yatırmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, bu 180 bin dolar, Kanada Bankasına faiz olarak gideceği için geri alınamıyor.

Her 2 seçenekte de, yaptığınız bu yatırıma karşılık yatırımı takip eden 3 veya 4 yıl içinde Kanada Vatandaşlığı size hediye ediliyor.

Hızlı vatandaşlık ve göçmenlik şansı veren ülkeler içinde, Kanada’nın sunduğu bu imkan bence en iyisi. Hem diğer ülkelere göre daha az yatırım yapmak gerekiyor hem de diğer ülkelere göre daha çabuk vatandaş olunabiliyor.

Darısı, tüm sınırların kalkması hayali ile, parası olsun olmasın herkesin başına!


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

0 yorum

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.