Hatırlanacağı üzere, geçen yıl OISC üyesi bir kaç danışmanlık firmasının, vize başvurularında müşterilerine sahte evrak hazırlattıkları ortaya çıkınca, İçişleri Bakanlığı, OISC (Office of Immigration Services Commissioner) denetimindeki danışmanlık firmalarının yetkilerine son vermeyi ciddi olarak düşündüğünü açıklamıştı.

24 Mayıs 2012’ye kadar kamu görüşüne açık tutulan yeni kanun tasarısında, kimilerine göre OISC kurumu toptan kaldırılması söz konusu. Ancak, büyük bir kesim, OISC kurumunun kaldırılmasının, vizeye başvuracak kişilerin seçim şansını kısıtlayacağından yola çıkarak, OISC kurumunun daha etkili denetimler sağlaması yönünde ıslah edileceği görüşünde.

Hükümetin, OISC danışmanlarından bazılarının yetersiz, bilgisiz ya da kötü niyetli olmasından son derece rahatsız olduğu biliniyor. 2012 yıl sonuna kadar OISC ve denetime bağlı diğer şirketlerin örneğin Avukat (Solicitors) ve Savunmanların (Barristers) durumunun ne olacağını hep beraber öğreneceğiz.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: