Güzel haberler devam ediyor. Ankara Anlaşmasında dosya incelemeleri, geçici memurların da katkısıyla son hızla devam ediyor.

Dün itibarıyla, en son 15 Şubat 2013’te yapılan başvurular incelenmekteydi. Buradan geçtiğimiz haftalarda 6 ay olan ortalama inceleme süresinin, dün itibarıyla 4 aya düştüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Umarım bu hızla incelemeler devam eder ve bekleme süresi daha da makul olan 3-4 haftaya düşmüş olur.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

2 yorum

Emre · 08/06/2013 11:25 tarihinde

Merhabalar,
Tesekkur ederim oncelikle boyle guzel bir blog hazirladiginiz icin. Bir sorum olacakti.
Burada yapilan basvurularin incelenmesi ne kadar suruyor acaba? Misal, 15 Subat basvurulari dun incelenmeye baslandiysa kac gun icerisinde o basvurular sonuclaniyor, karara baglaniyor ve bunu basvuru sahibi kac gun icerisinde vizesine kavusabiliyor? Bu konuda bilginiz var mi acaba?

Iyi haftasonlari

    Vizesiz Dünya · 08/06/2013 11:42 tarihinde

    Eğer dosya memuru, başvurudaki tüm belgeleri yeterli görürse ve tatmin olursa, aynı günde kararını verir. Dosyada eksiklik bulursa, ek evrak ister. Dosyada eksik evrak bulmaz ancak basvurudan tatmin olmasa, yine ayni gün red kararını verir.

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.