Yaz tatili nedeniyle, vizesiz dünya’daki blog yazılarıma bir süre ara vermek zorunda kaldım ancak sadece vize işlemleri ya da Ankara Anlaşmasında değil, yüksek mahkemenin verdiği kararlarda güzel haberlerim var. Ancak şimdilik en çok merak edilen malum soruya yanıt vermeye çalışacağım çünkü, hemen her gün, gerek kendi müvekkillerimden gerekse başka avukatların müvekkillerinden, Ankara Anlaşmasında hangi tarihte yapılan başvuruların incelenmeye başlandığına dair onlarca email almaktayım. Hemen yanıtlayayım: Dün, yani 12 Ağustos 2013 itibarıyla, 16-20 Nisan haftası yapılan başvurular incelenmekteydi.

Evlilik vizeleri konusunda yüksek mahkemenin verdiği çok önemli bir karar daha var. Ancak zaman darlığı nedeniyle bu konuya bir sonraki blog yazımda değinmeye çalışacağım.

İyi geceler dileklerimle.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.