vize, teleperformanceİngiltere İçişleri Bakanlığı,  Türkiye’de Birleşik Krallık vize başvuru merkezi olarak faaliyette bulunan Worldbridge firması ile olan işbirliğine en geç 28 Mart 2014 itibarıyla son veriyor. Bu firmanın yerine, bakanlığın anlaşmaya vardığı Teleperformance firması faaliyete geçiyor.

Worldbridge 28 Mart 2014 Cuma tarihinden itibaren Türkiye’de İngiltere vize başvuru merkezi olarak çalışmasına son vereceği için, önümüzdeki hafta Ankara, İstanbul, Bursa ve Gaziantep için son vize randevularını yerine getirmeye devam edecek. Firma, geçen hafta Adana, İzmir ve Antalya’daki son randevuları tamamlamıştı. Önümüzdeki hafta için son randevu tarihleri, şehirlere göre şu şekilde olacak:

Sona eren şehirler:
Adana: 18 Mart Salı;
Antalya: 20 Mart Perşembe;
İzmir: 21 Mart Cuma;

Son Randevular:
Ankara: 24 Mart Pazartesi;
Gaziantep: 25 Mart Salı;
Bursa: 27 Mart Perşembe;
İstanbul: 28 Mart Cuma

Teleperformance firması ise, Worldbridge firmasının kapandığı şehirlerde hemen hizmete başladığı için, vize başvurularında bir aksaklık yaşanması beklenmiyor. Şehirlere göre, Teleperformance firmasının faaliyete geçiş tarihleri ve yeni vize başvuru merkez adresleri şu şekilde:

İzmir: 24 Mart Pazartesi
Adres: Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Cad No 152 Alsancak
Hafta içi, sadece Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri açık olacak.

Adana: 25 Mart Salı
Adana Ticaret Odası, Abidinpaşa Cd No 52, Seyhan, Adana
Yoğun sezonda 15 günde bir, düşük sezonda ayda bir Salı günleri hizmet verecek

Ankara: 26 Mart Çarşamba
Sheraton Hotel, Noktalı Sokak Kavaklıdere, Ankara

Antalya: 27 Mart Perşembe
Antalya Ticaret Odası, Gazi Bulvarı No 531, Goksu Mh, Antalya
Yoğun sezonda haftada bir, düşük sezonda iki haftada bir Perşembe günleri açık olacak.

Gaziantep: 28 Mart Cuma
Muammer Aksoy Bulvarı, 34B İmam Huseyin Incioğlu Cd, Şehitkamil, Gaziantep

İstanbul: 31 Mart Pazartesi
Profilo Alışveriş Merkezi, Cemal Sahir Cd Kat 4 No 138A Mecidiyeköy

Adana ve Antalya’daki vize başvuru merkezlerini kullananlardan, vize başvuru ücretine ek olarak £59 tutarında ek ücret alınacağı açıklandı.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44