Portekiz’in Altın Vize Programının mimarlarından, Göçmenlik ve Vatandaşlık Hukuku Uzmanı ve Coates Global Portekiz ülke müdürü Profesör Dr Marina Andrade, 5-8 Nisan tarihleri arasında Türkiye’ye gelerek, Portekiz vatandaşlık hukuku ve Altın Vize programları hakkında bilgilendirme toplantılarına katılacak.

Prof Andrade, İstanbul’da bulunacağı 3 gün süresince Portekiz’de oturum izni almayı düşünenlere yatırım yaparak veya yatırım yapmadan oturma izni olanağı veren programları tanıtacak. Ayrıca Portekiz’de yatırım yapmış olan dileyen Türk yatırımcılara audit hizmeti de verecek. Bu durumda olan yatırımcıların dosyalarını ücretsiz inceleyip, tapu kayıtları ile karşılaştıracak, kira ve satış sözleşmelerini inceleyerek yatırımcının ne kadar güvende olduğu konusunda görüş verecebilecek.

Toplantıda hangi konularda bilgi alabilirsiniz?

  • Gayrimenkul alarak veya yatırım yaparak oturma izni
  • Emeklilere yönelik oturma izni
  • Kendi geliri ile geçinebilecek durumda olanlara yönelik oturma izni
  • Portekiz’de Ankara Anlaşması
  • Kendi işini yapmak isteyenlere yönelik iş kurma vizeleri
  • Vatandaşlık ve diğer vize türleri
  • Portekiz’de yatırım yapmış olup, evrakların doğruluğu ve yasallığının incelenmesini isteyenlere audit hizmeti

Prof Andrade Kimdir?

Prof. Dr. Marina Andrade, göçmenlik ve vatandaşlık hukukunda tartışmasız bir deneyime sahip. Portekiz Katolik Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, Lizbon’da bağımsız avukat olarak çalışmaya başlamış, göçmenlik ve vatandaşlık hukukunda Portekiz’de tanınan bir isim haline gelmiştir. Prof Andrade, Portekiz’in altın vize programının mimarlarından biridir ve Portekiz hükümetine ve kamu otoritelerine ülkenin Altın Vize politikasında danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca bir akademisyen olarak Portekiz’deki çeşitli saygın üniversitelerde ve Brezilya Hukuk Enstitüsünde hukuk profesörü olarak göçmenlik hukuku dersleri vermektedirve çok sayıda Portekiz ulusal televizyon programlarında göçmenlik hukuku ile ilgili tartışmalarda uzman olarak yer almıştır.

Prof Andrade ile yapılacak özel görüşmeler 20 dakika sürelidir ve ücretsizdir.

20 dakikadan daha uzun süreli görüşmek isteyenler için bir saatlik görüşme ücreti 50 Euro’dur.

Toplantı dili: Türkçe ve İngilizce

Katılım sadece davetiye edinen sınırlı sayıda kişiye açıktır.

Davetiye için https://coatesglobal.as.me web adresinden online randevu alınması rica olur.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44