BU SEMINERIMIZ ILERI BIR TARIHE ERTELENMISTIR. GELEN TALEP UZERINE WEBINAR SEKLINDE SEMINER YAPILMAYA CALISILACAKTIR.

ÖNEMLİ DUYURU: Ankara Anlaşması’nda kalıcı oturum hakkının kaldırılması hakkında özel toplantı

Hatırlanacağı üzere, 1 Mayıs 2017’de ilk kez bu blog sitesinde Aydoğdu Davası ve kalıcı oturumların kaldırılacağı bildirilmişti. Maalesef, İngiltere İçişleri Bakanlığı, 16 Mart 2018’e kadar beklemesine karşın, Aydoğdu davasına itiraz olmaması ve karşı dava açılmaması üzerine gerekli hukuki adımları atmak zorunda kaldı ve Ankara Anlaşması’nda kalıcı oturumlar kaldırıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın bu son kararı şüphesiz binlerce Türk vatandaşını ilgilendiriyor. İngiltere İçişleri Bakanlığı’nda üst düzey görevlerde bulunmuş Garth Coates ve ekibi tarafından aylar öncesinden uyarı yapılmasına karşın, Home Office’in aldığı bu son karar Türk toplumunca büyük bir şaşkınlık ve endişeyle karşılanmıştır. Türk toplumunu haklı olarak endişeye sevk eden bu kararın gerekçelerini anlatmak, Ankara Anlaşması’nda olanların neler yapabileceği konusunda onlara fikir vermek ve daha da önemlisi bundan sonra atılması gereken adımlarla ilgili olarak özel bir toplantı yapmaya karar vermiş bulunuyoruz.

Toplantı, konunun aciliyeti nedeniyle en kısa sürede, muhtemelen bu Cumartesi  11:00 – 13:00 saatleri arasında yapılacaktır. Katılımcı sayısı henüz belli olmadığı için toplantı yeri daha sonra bildirilecektir. Toplantının erken saatte yapılmasının nedeni, bir başka gönüllü inisiyatifi tarafından bu Cumartesi günü 14:00 – 16:00 saatleri arasında Deptford Londra’da yapılacak olan toplantıyla çakışmayı engellemek ve isteyenlerin her iki toplantıya da katılmasını teşvik etmektir.

Ankara Anlaşması’nın geleceğinin anlatılacağı bu özel toplantıya tüm Garth Coates müvekkilerinin katılımını önemle tavsiye ediyoruz.

Toplantı salon kira ücreti katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Katılımcı sayısı ve toplantı salonunun özelliklerine bağlı olarak salon kira ücreti katılımcı başına £15 ile £30 arasında değişebilir. 

İlgilenenlerin seminer@garthcoates.com e-posta adresine şu bilgilerle birlikte başvurmalarını önemle rica ederiz.

SEMINERIMIZ ILERI BIR TARIHE ERTELENMISTIR. YENI TARIH VE SEMINER SEKLI BU BLOG SAYFASINDA YAYINLANACAKTIR.

ADINIZ SOYADINIZ:
İNGİLTERE CEP TELEFONUNUZ:
EPOSTA ADRESİNİZ:
ANKARA ANLAŞMASI İLK VİZENİZİN ONAY TARİHİ:
GARTH COATES AVUKATLIK FİRMASI MÜVEKKİLİ OLUP OLMADIĞINIZ:


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44