Uzun zamandır blog yazılarıma ara vermek zorunda kaldım. Geçen süreçte 7 mahkeme ve onlarca yeni başvurunun yanısıra, vize süresi bitmek üzere olan acil başvuru dosyaları içine gömülmüş durumdayım. Yoğunluktan bir süre daha sizlerden uzak kalacağım. Ancak kısaca son durumları meraklı okurlarımızla paylaşmak isterim.

Göçmenlik yasalarında ciddi bir değişiklik söz konusu değil.

Yeni ECAA ekibi ile çok iyi anlaşıyoruz ve Ankara Anlaşmasında herşey yolunda gidiyor.

Eskiden olduğu gibi şimdi de, çok sayıda vize mağdurundan dava açmak üzere bana gelenler oluyor.

Son blog yazımdan bugüne, çok kritik 2 dava başta olmak üzere, toplam 7 davanın hepsini kazanmış durumdayız. Bu davalardan önemli olanları sizinle ilerde paylaşacağım.

Şu anda Ankara Anlaşmasında Ağustos ayı içinde yapılmış başvurular inceleniyor. Yani bekleme süresi artık 6 ayı zorlamaya başladı.

ECAA1 (İşçi Vizesi) başvuruları, işveren vizeleri ile aynı sırayı takip ederek inceleniyor. Dolayısıyla bekleme süresi işçi vizesi başvurularında da ortalama 6 ayı bulabiliyor.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44