Profesor Dr Marina Andrade evli ve bir kız çocuğu annesi. İngilizce, Fransızca ve İspanyolcayı ileri düzeyde konuşabiliyor.
Profesor Dr Marina Andrade evli ve bir kız çocuğu annesi. İngilizce, Fransızca ve İspanyolcayı iyi düzeyde konuşabiliyor.

Sürekli müşteri memnuniyeti ve dürüst hizmet politikası ilkesi gereği Coates Global Portekiz ofisinde çok önemli görev ve politika değişikliğine gidildi.

Kurucu ortak Garth Coates’ın kararıyla, Coates Global Lizbon ekibi bütünüyle değiştirilirken, tüm müşteri sorularının en geç iki iş günü içerisinde cevaplanacağının garantisi getirildi. Daha da önemlisi gizli fiyat politikalarından arındırılmış şeffaf fiyatlandırma uygulaması hayata geçirildi. Daha sade ve net olan yeni ücret politikası, AB’nin hukuki hizmetlerin fiyatlandırılmasındaki şeffaflığa ilişkin yönetmeliğine tamamen uyuyor ve gizli herhangi bir ücretin olmayacağını garanti ediyor.

Yeni politika çerçevesinde Portekiz Altın Vize programının mimarlarından vatandaşlık hukuku uzmanı Prof. Dr. Marina Andrade, Portekiz Ülke Müdürlüğü’ne atanırken, gayrimenkul hukuku uzmanı Dr Mateus Leite de Campos, Prof Andrade’nin yardımcılığı görevine getirildi.

Yeni ülke müdürü Prof. Dr. Marina Andrade, göçmenlik ve vatandaşlık hukukunda tartışmasız bir deneyime sahip. Portekiz Katolik Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, bağımsız avukat olarak çalışmaya başlamış, göçmenlik ve vatandaşlık hukukunda Portekiz’de tanınan bir isim haline gelmiştir. Prof Andrade, Portekiz’in altın vize programının mimarlarından biridir ve Portekiz hükümetine ve kamu otoritelerine ülkenin Altın Vize politikasında danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca bir akademisyen olarak Portekiz’deki çeşitli saygın üniversitelerde ve Brezilya Hukuk Enstitüsünde hukuk profesörü olarak göçmenlik hukuku dersleri vermektedir.

Associação Luso-Brasileira de Direito Comparado gibi çeşitli uluslararası derneklerin üyesi olmasına ek olarak, World.Tax’de yazar olarak çalışmaktadır. (https://www.world.tax/articles/portuguese-golden-visa-program.php).

“Portekiz Altın Vize Programı” makalesi dahil, Portekiz gazete ve dergilerinde çok sayıda makalesi yayınlanmıştır Ayrıca, Portekiz ulusal televizyon programlarında göçmenlik hukuku ile ilgili tartışmalarda uzman olarak yer almıştır.

Prof Andrade, Coates Global’ın Portekiz’deki müvekkillerine Altın Vize başvurularında çok daha hızlı ve daha anlaşılır profesyonel avukatlık desteğini daha düşük maliyetlerle verecek donanıma sahiptir.

Prof Andrade’nin uzmanlık alanına giren konulardan bazıları:

 • Altın vize
 • Aile birleşim vizeleri
 • Oturma vizeleri ve çalışma izni talepleri;
 • Turist/Schengen vizeleri;
 • Vize Yenileme talepleri;
 • Göç kararlarının mahkemelerde temyizi;
 • Vatandaşlık başvuruları;
 • İş kurma ve yatırımcı vizeleri
 • Portekiz’de Ankara Anlaşması

Prof Andrade’nin uzmanlık alanına, Altın Vize programının en önemli yatırım araçlarından olan gayrimenkul hukuku da girmektedir: 

 • Altın Vize yatırımcıları tarafından satın alınacak olan gayrimenkullerin durum tespitinin hazırlanması ve yönetilmesi;
 • Söz konusu gayrimenkuller için bilgi notlarının analizi ve hazırlanması;
 • Ayırtma sözleşmeleri, satış vaadi sözleşmeleri ve nihai sözleşmelerin hazırlanması;
 • Kira sözleşmelerinin hazırlanması (ve sözleşmelerin vergi dairelerinde tescil edilmesi);
 • Gayrimenkullerin Gayrimenkul Tescil Dairesinde, vergi dairelerinde ve altyapı şirketlerinde tescil edilmeleri; ve
 • Portekiz’de gayrimenkul satın alınması ile bağlantılı vergilerin ödenmesi için ihbarnamelerin düzenlenmesi.

Prof Andrade’nin yardımcılığı görevine getirilen Dr Mateus Leite de Campos, hukuk eğitiminden sonra gayrimenkul hukuku üzerine master yapmış ve kendini bu alanda uzmanlaştırmıştır. Bu uzmanlığı ile Coates Global müşterilerinin, Portekiz’deki gayrimenkul yatırımlarında çok daha etkili hukuki desteği verecek bilgi ve donanıma sahiptir.

Prof Marina Andrade, evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu annesi. İngilizce, Fransızca ve İspanyolcayı ileri düzeyde konuşabiliyor.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44