İngiltere’nin tanınmış göçmenlik hukuku firmalarından Coates Global, Türk vatandaşlarına AB göçmenlik ve çifte vatandaşlık hukuku ve Ankara Anlaşması’ndan doğan haklarını anlatmak üzere 1-5 Aralık 2018 tarihleri arasında Türkiye’ye geliyor.

1 Aralık Cumartesi günü gruplara yönelik bir seminer ile başlayacak etkinlikler, 2-5 Aralık tarihleri arasında yapılacak bire bir özel görüşmelerle devam edecek. Coates Global İngiltere, Portekiz ve Yunanistan ofislerinden uzmanlar ve hukukçular arasında vizesizdunya blog yazarlarından AB göçmenlik hukuku ve Ankara Anlaşması uzmanı Tamer Ulay da yer alacak.

Etkinlikler, Avrupa Birliği ülkelerinde yatırım yapmadan oturma izni veren vizeler başta olmak üzere Türkiye’de bilinmeyen veya yanlış bilinen bir çok konuya açıklık getirecek

Etkinlikler, katılımcıların yatırım yapmalarını veya onlara bir gayrimenkul satmayı amaçlamıyor. Tam tersine, Portekiz, İrlanda, İngiltere, Yunanistan ve İspanya başta olmak üzere belli başlı AB ülkelerinde doğru yatırım yapma yöntemleri anlatılacak ve katılımcılara yatırım yapmadan veya iş kurmadan oturma izninin nasıl alınabildiğe açıklanacak.

Türkiye’de yeterince bilinmeyen Golden Residency programı da anlatılacak

Başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, belli başlı AB ülkelerinde yatırım yapmadan ve gayrimenkul almadan oturum izni olanağı veren ve çifte vatandaşlık şansı sunan Golden Residency (Altın Oturum) programları’nın yanısıra, Ankara Anlaşması ile AB ülkelerinde iş kurma, vize redlerinde itiraz hakları, şirketlerin şube açmaları ve temsilci göndermeleri gibi Türkiye’de yeterince tanınmayan vize kategorileri de anlatılacak.

Daha önceki blog yazılarında da açıklandığı üzere, AB ülkelerindeki Golden Residency programı Türkiye’de yeterince tanınmıyor. Program, en az 50 bin Euro nakit parası olanlara veya maaş dışında ayda en az 750 Euro geliri olanlara herhangi bir gayrimenkul alımına gerek olmadan veya iş kurmadan belli başlı ülkelerde oturum izni olanağı sunuyor.

Belli başlı etkinlik konuları

 • AB ülkelerinde yatırım yapmadan veya gayrimenkul almadan oturum izni ve vatandaşlık olanakları (Golden Residency)
 • İspanya, Malta, İrlanda, Yunanistan ve Portekiz’de konut alarak veya iş kurarak, oturum vizesi (Golden Visa) olanağı
 • Malta’da yatırım ve bağış yaparak bir yıl içinde hızlandırılmış Avrupa Birliği Vatandaşlık programı
 • Kıbrıs’ta konut alarak hızlı Avrupa Birliği vatandaşlık sistemi ve koşullar
 • İngiltere, İsveç, Hollanda, Portekiz, İtalya ve İspanya’da yatırım yaparak veya iş kurarak oturum, kalıcı oturum ve vatandaşlık olanakları
 • İngiltere TIER 1 Yatırımcı Vizesi, koşulları, başvuru şartları
 • İngiltere’de iş kurmak isteyenlere yönelik TIER 1 Girişimci (Entrepreneur) vizesi
 • Yatırımcı ve Girişimcilere İngiltere’de sağlanan kolaylıklar
 • İngiltere’de şirketlere yönelik programlar
 • İngiltere’de şube açma ve temsilci gönderme
 • Şirket yatırımları ve devlet destekleri
 • Şirket yabancı çalışanlarına çalışma izni başvuruları ve AB ülkelerindeki çalışma olanakları (Van Der Elst vizesi)
 • Yatırım yaparak St Kitts and Nevis ve Dominik vatandaşlıkları
 • Avrupa Birliği ülkelerinde Ankara Anlaşması ve Brexit Sonrası modeller​

Etkinlikler sadece sınırlı sayıda davetliye açık ve katılım ücretli

AB ülkelerindeki oturum fırsatlarının anlatılacağı etkinlikler, sınırlı sayıda davetliye açık olacak. Herbiri kendi alanında uzman olan hukukçulardan profesyonel bilgilerin verileceği seminerlere katılım kişi başı 30 Euro, birebir özel toplantılara katılım ücreti ise 100 Euro.

Etkinlik boyunca katılımcılara yiyecek ve içecek ikramı ücretsiz olarak yapılacak.

Davetiyeler EventBrite web sitesi, Vcita Randevu Sistemi ve Coates Global İstanbul ofisinden edinilebilir.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44