Türkiye ve İngiltere  hükümetleri arasında Ankara Anlaşmasında yeni model arayışları hızla sürerken, aynı zamanda Brexit takvimiyle eş zamanlı olarak Ankara Anlaşması’nda sona doğru yaklaşılıyor.

Bu durum, İngiltere’de Ankara Anlaşması ile bulunan binlerce Türk vatandaşını, anlaşmanın geleceği hakkında endişeli bekleyişe yöneltiyor.

Bugün itibarıyla, Ankara Anlaşması başvurularında Temmuz 2017’de başvurmuş olanların dosyaları inceleniyor. Ancak, kalıcı oturuma Şubat ve Mayıs 2017’de başvurmuş olanların büyük bir çoğunluğu halen inceleme için bekliyor. Bu konuda Home Office nezninde girişimlerimiz oldu ve kısa sürede bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz.

İçişleri Bakanlığı’nın Ankara Anlaşması dosyalarında son 2 haftada verdiği kararlarda gözlenen red sayısındaki artışların nedenleri, Ankara Anlaşması’nın geleceği ve yeni model arayışlarının ne olacağı 18 Kasım Cumartesi günü Garth Coates Avukatlık Firması uzmanlarının vereceği kapalı bir seminerde tartışılacak ve vize uzatmalarında ve kalıcı oturum başvurularında yapılması gerekenler anlatılacak.

Katılım hakkında detaylı bilgi için: https://vizesizdunya.wordpress.com/2017/11/09/ankara-anlasmasi-seminer-duyurusu-londra/

 


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44