ankara anlasmasiBugün itibarıyla, Temmuz ayının 2. yarısında yapılan başvurular incelenmektedir. Daha önceki aylardan henüz başvurusuna yanıt alamayanlar paniklemesin. Henüz Mayıs ayında başvuranların tamamının incelenmesi bitmedi. Bu şu demek oluyor: Başvurunuz Temmuz öncesinde ise, dosyanız halen incelenmeye devam ediliyordur ancak başvurunuza her an yanıt almanız söz konusu.

Geçici Göçmenlik Ekibiden (TMT24) dosya inceleyen memurlar, verdikleri kararlarda çok ciddi hatalar yapmaya başladılar. Bundan dolayı, olumlu olması gereken çok sayıda dosyada olumsuz kararlar çıkabiliyor. Mahkeme hakkının kullanılması bu anlamda çok önemli.


Tamer Ulay

Tamer Ulay, İngiltere ve Avrupa Birliği göçmenlik hukuku uzmanı olarak, Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku firmasında yönetici dosya uzmanı görevini sürdürmektedir. Bu blog sitesinin yöneticileri ve yazarlarından biri olarak, göçmenlik yasalarında olan değişiklikleri, vizelerde yaşanan sorunları ve İngiliz göçmenlik mahkemelerinin kararlarını bilgisayar ekranlarınıza taşıyor. Sektörde yaklaşık 30 yılı aşkın deneyimiyle sadece İngiltere'ye yönelik göçmenlik başvurularına değil, aynı zamanda başta Portekiz ve Yunanistan olmak üzere, Kıbrıs, İtalya ve İspanya'da gerçekleştirilen altın vize ve yerleşim başvurularına da yanıt vermektedir. Tamer Ulay, aynı zamanda AB ve Karayip Adaları'ndaki oturma izinleri ve çifte vatandaşlık programlarına odaklanan Coates Global firmasının üst düzey yöneticisi ve iş geliştirme direktörüdür. 'Vizesiz Dünya' blog sitesi hakkındaki eleştiri ve yorumlarınızı, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere'ye yönelik göçmenlikle ilgili taleplerinizi Tamer Ulay ile paylaşmaktan çekinmeyin. İletişim: Email: tamerf@garthcoates.com Whatsapp: +44 791 612 05 44